Probeer je je in alle mogelijke posities te wurmen om ook de moeilijk bereikbare plekjes van de huid volledig te beschermen tegen UV-stralen? Dan denk ik dat je blij gaat worden van de nieuwste zonnebescherming van Louis Widmer die zelfs ondersteboven perfect werkt. Liever ‘ouderwets’ smeren? Ook dan kun je verder scrollen naar beneden, want ik laat je namelijk twee varianten zien van het merk. Ben je benieuwd? Scroll dan snel verder voor de Louis Widmer zonnebescherming review met de Clear & Dry Sun Spray 50 en de All Day 30.
Louis Widmer All Day 30 | € 20,50 – 100 ml
Dit is een zonnemelk met monomoleculaire liposomen die de UV-filters diep in de hoornlaag van de huid brengen voor een langere en betere bescherming. Zelfs na regelmatig contact met water. Het hydrateert de huid, beschermt tegen vrije radicalen en verzacht irritaties. Zo blijft de huid in balans. De niet-vette formule kun je gemakkelijk over de huid verdelen, trekt snel in en is geschikt voor elke huidtype; ook de (allergie)gevoelige huid.
Het is verkrijgbaar in een licht geparfumeerde en parfumvrije variant en ik laat je de eerste zien.
Ingrediënten uitgeplozen
Op de afbeelding hieronder vind je de volledige ingrediëntenlijst en ik licht ze allemaal toe. De zonnecrème heeft vijf actieve bestanddelen, namelijk UVA- en UVB-filters, breedspectrumfilter, L-Arginine, vitamine E en panthenol.
- Aqua
- Dibutyl Adipate is een textuurversterker dat verzachtend werkt.
- Butylene Glycol is een textuurverbeteraar dat vochtverlies tegengaat en hydrateert.
- Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate 3% is een stabiele UVA-filter dat niet makkelijk opgenomen wordt door de huid en weinig kans op irritatie geeft.
- Glycerin werkt vochtinbrengend en hydraterend en verzacht en beschermt de huid.
- Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano) 3% is een stabiele UV-filter.
- Isoamyl p-Methoxycinnamate 2,5% is een UV-filter.
- Trimethylpentanediol/Adipic Acid/Glycerin Crosspolymer legt een flexibele film op de huid, waardoor de substantie helder blijft wanneer het op een natte huid wordt aangebracht.
- Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine 2% is een stabiele UVA- en UVB-filter met een antioxidatieve werking en wordt niet door de huid opgenomen.
- Isopropyl Lauroyl Sarcosinate verzacht de huid en maakt het glad.
- Ethylhexyl Triazone 1,8% is een UVB-filter dat niet wordt opgenomen door de huid.
- Silica is een verdikkingsmiddel en kan de opname van andere ingrediënten verbeteren.
- Butyrospermum Parkii (Shea) Butter is een antioxidant dat huidverzorgend en gladmakend werkt. Het beschermt je huid dus tegen uitdroging, waarbij tegelijkertijd de lipidenbarrière van de hoornlaag wordt versterkt.
- Cetearyl Alcohol is een vette alcohol dat de huid hydrateert en verzorgt.
- Coco-Caprylate is een vette alcohol en verzacht de huid.
- Diethylhexyl Butamido Triazone 1% is een UVB filter.
- Methylheptylglycerin werkt huidverzorgend, helpt de soepelheid te herstellen en werkt vochtinbrengend.
- Tocopheryl Acetate, oftewel vitamine E, beschermt de huid tegen de schadelijke werking van vrije radicalen en vermindert vroegtijdige huidveroudering en eerdere huidschade door UV-stralen.
- Arginine is een aminozuur dat ervoor zorgt dat de huid beter vocht kan vasthouden. Daarnaast brengt het de huid in balans en verzacht het huidirritaties.
- Lecithin is een emulgator dat verzachtend werkt en enorm waterbindend en dus hydraterend is.
- Panthenol verzacht de geïrriteerde huid, trekt vocht aan, verbetert de beschermlaag en de elasticiteit van de huid en heeft kalmerende en regenererende eigenschappen.
- Tocopherol is ook een vorm van vitamine E.
- Glyceryl Stearate is een emulgator en stabilisator die de huid zacht en soepel maakt.
- Sodium Stearoyl Glutamate is een emulgator en werkt huidverzachtend.
- Decyl Glucoside is een wasstof op basis van kokos en suiker dat erg mild en zacht voor de huid is.
- Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer is een textuurverbeteraar, emulgator en filmvormend middel.
- Xanthan Gum werkt als verdikker voor de textuur.
- Propylene Glycol is een textuurversterker dat vochtverlies tegengaat.
- Sodium Polyphosphate is een chelaatvormer.
- Pantolactone verzorgt en hydrateert de huid.
- Parfum
- Linalool is een geurstof.
- Limonene is een geurstof.
- Hexyl Cinnamal is een geurstof.
- Citronellol is een geurstof.
- Citral is een geurstof.
- Alpha-Isomethyl Ionone is een geurstof.
- Geraniol is een geurstof.
- Coumarin is een geurstof.
- Phenoxyethanol is een conserveermiddel.
- Ethylhexylglycerin houdt vocht vast, verzorgt en remt geurvormende bacteriën.
Review Louis Widmer All Day 30
Je kunt de zonbescherming op het gezicht en het lichaam aanbrengen. Louis Widmer adviseert om de volgende dosering aan te houden: 1 vingerlengte voor het gezicht en 2 vingerlengtes per lichaamszone. Dus twee per arm, twee per been etc. Natuurlijk ligt het ook aan je postuur. Breng het product opnieuw aan wanneer je in het water geweest bent voor een optimale bescherming.
Deze zonnebescherming ruikt zo intens lekker! Een frisse, lichte citrusgeur die helemaal niet overheerst. De formule heeft een lichte textuur dat gemakkelijk uitsmeert, erg snel intrekt en de huid prettig laat aanvoelen. Zo hydrateert het de huid zonder dat je het gevoel hebt dat je de huid hebt ingesmeerd. Daarom is het ook ‘strand-proof’ en zit je lichaam niet in korte tijd onder de zandkorrels. Echt een fijne bescherming!
Louis Widmer Clear & Dry Sun Spray 50 | € 26,90 – 200 ml
Deze zonnespray zorgt voor een droge, onzichtbare film op de huid die snel intrekt en niet vet of plakkerig aanvoelt. De waterbestendige formule beschermt, hydrateert en verzacht de huid. Dankzij de 360 graden spray kun je het gemakkelijk vanuit elke hoek en zelfs ondersteboven vernevelen, waardoor het snel en handig aan te brengen is. Ook op de moeilijk bereikbare plekjes. Daarbij geeft het verfrissende effect op hete dagen extra comfort.
Het is verkrijgbaar in een licht geparfumeerde en parfumvrije variant en ik laat je de laatstgenoemde zien. De UV50 bescherming heeft een lichte textuur en is geschikt voor elke huidtype; ook voor de meest (allergie)gevoelige huid en kinderen. Wel raad ik je aan om de spray eerst op een klein plekje te proberen als je een hele gevoelige huid hebt, omdat het wel een uitdrogende alcohol bevat waar niet elke huid goed tegen kan. Mijn huid gelukkig wel, dus ik kon het onbezorgd testen!
Ingrediënten uitgeplozen
Op de afbeelding hieronder vind je de volledige ingrediëntenlijst en ik licht ze allemaal toe. De zonnespray heeft vier actieve bestanddelen, namelijk UVA- en UVB-filters, breedspectrumfilter, vitamine E en panthenol. Als de uitleg niet bij het ingrediënt staat, dan staat het bij een eerdere lijst in deze review.
- Alcohol Denat. is een uitdrogende alcohol, dat er dan weer wel voor zorgt dat de formule sneldrogend is. Daarnaast helpt het de groei van micro-organismen op de huid te vertragen.
- Butane is een drijfgas die druk genereert in de bus.
- Propane is een drijfgas.
- Dibutyl Adipate
- Phenoxyethyl Caprylate draagt bij aan de werking van UV-filters en heeft een licht SPF-verhogend effect.
- C12-15 Alkyl Benzoate is een textuurversterker dat ook verzachtend werkt.
- Isobutane is een drijfgas die druk genereert in de verpakking.
- Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate
- Ethylhexyl Salicylate is een synthetische UVB-filter dat ook enige UVA-bescherming kan bieden.
- Diethylhexyl Butamido Triazone
- Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine
- Ethylhexyl Triazone
- Octyldodecanol is een vette alcohol dat verzachtend werkt.
- Ethylcellulose is een emulgator en verdikkingsmiddel.
- Panthenol verzacht de geïrriteerde huid, trekt vocht aan, verbetert de beschermlaag en de elasticiteit van de huid en heeft kalmerende en regenererende eigenschappen.
- Tocopheryl Acetate, oftewel vitamine E, beschermt de huid tegen de schadelijke werking van vrije radicalen en vermindert vroegtijdige huidveroudering en eerdere huidschade door UV-stralen.
- Aqua
- Citric Acid, oftewel citroenzuur, is een natuurlijk conserveermiddel en regelt de pH-waarde in het product.
Review Louis Widmer Clear & Dry Sun Spray 50
De spray is geschikt voor zowel het gezicht als het lichaam. Alleen Louis Widmer geeft wel aan dat je niet rechtstreeks op je gezicht moet sprayen. Dus breng een kleine hoeveelheid aan op de handpalm en smeer het dan zacht uit over je gezicht. Daarbij moet je de spray, ondanks dat het waterproof is, na contact met water of na twee uur opnieuw aanbrengen voor een optimale bescherming.
Ik vind zo’n spray als deze echt perfect voor op het strand. Als je net wat zandkorrels op je huid hebt zitten, ben je met een crème je huid vooral aan het scrubben. Heel irritant! Als je het dicht op de huid sprayt, dan zou ik het nog wel licht insmeren. Ondanks dat Alcohol Denat. op plek 1 in de ingrediëntenlijst staat, merk ik dat niet terug aan mijn huid. Het zorgt er dus echt alleen voor een sneldrogende formule, maar niet voor een droge huid. Mijn huid voelt namelijk lekker zacht en gehydrateerd aan. Zonder dat het plakt trouwens hoor! Jammer dat de spray niet direct op het gezicht aangebracht mag worden, want anders was het ook een perfect product geweest voor over mijn make-up. Desalniettemin is het een goeie aanwinst, deze nieuwe zonnebescherming!
Louis Widmer shop je via geselecteerde verkooppunten, die je hier vindt en online bij onder meer Etos. Lees ook de andere Louis Widmer reviews.
Volg jij me al op Instagram, Facebook, TikTok of YouTube? Dit artikel kan producten bevatten die ik ontvangen heb. Ga voor meer informatie naar de disclaimer.